Lexoni për tu siguruar që ju dhe familja juaj hani dhe pini në mënyrë të shendetshme në shtëpi, kur darkoni jashtë dhe kur udhëtoni.

Një gotë verë, mund t’ju ndihmojë të mbani veshkat të shëndetshme

Kërkuesit kanë zbuluar se një gotë e vogël verë në ditë, mund të ndihmojë edhe zemrën, tek ata që tashmë vuajnë nga sëmundjet e veshkave. […]

Ushqimet e mbushura me kripë: “Surpriza” të mbushura me natrium

Natriumi: një gjë e mirë … i marë në sasi të moderuara Ne mund ta kemi paragjykuar mbajtësen e kripës, por natriumi luan një rol […]

Sheqernat e shtuara në dietë: Të lidhura me vdekjet nga sëmundjet e zemrës

Konsumimi i tepërt i sheqernave mund të rrisë rrezikun e vdekjes nga një sëmundje e zemrës; një zbulim ky që ka bërë të vërshojnë telefonatat […]

Udhëheqës vizual: 24 mënyra për të humbur peshë pa bërë dietë

[ssba_hide]

Thuhet se çokollata e zezë mund t’ju bëjë mirë për zemrën. Një studim i ri na zbulon pse

Hulumtuesit në Universitetin e Luizianës, testuan pluhurin e kakaos në një model trakti digjestiv dhe zbuluan se disa baktere në stomak hanë çokollatë të zezë, […]

Alkooli dhe krishtlindjet: Këshillat

Pushimet sjellin me vete festa dhe tubime, së bashku me më shumë mundësi se zakonisht për të pirë alkool me familjen dhe miqtë. Më poshtë […]

Ushqimet që mbajnë mendjen në formë

Xhinseng, peshk, manaferra apo kafeinë? Mbani vesh fjalët që thuhen për ushqimet dhe suplementet ushqimore dhe do të besoni se ato mund të bëjnë gjithçka, […]

Udhëheqës vizual: Ushqimet ndjellëse dhe vrasëse të gjumit

[ssba_hide]

Alergjia ndaj ushqimit

Shumë njerëz do të kenë një reagim të pakëndshëm ndaj diçkaje që ato hanë ose pinë dhe mendojnë se mund të kenë një alergji ndaj […]

Ja disa mite dhe fakte mbi kafeinën

Nuk është gjithmonë e lehtë të dallosh nëse ke të bësh me një fakt apo mit për kafeinën. Ka shumë mundësi që të gjithë të […]

Konsumimi i ujit

Përveç oksigjenit, uji është një ndër 2 lëndët (të hyrat) kryesore në jetën e njeriut. Një person mund të mbijetojë mesatarisht për 40 ditë pa […]

Si të shtoni në peshë në mënyrë të shëndetshme

Nëse doni të shtoni disa kile, mënyra e vetme është të merrni më shumë kalori. Nuk ka rëndësi nëse shtoni vakte ekstra apo zmadhoni vaktet […]

Rastet kur dieta juaj e shëndetshme, nuk është dhe aq e shëndetshme

Ja rastet kur dieta juaj e shëndetshme, nuk është dhe aq e shëndetshme sa mendoni. ” Një nga ditët më të lumtura të jetës sime, […]

Ja disa këshilla për ata që janë të dhënë pas ushqimeve pikante, për parandalimin e urthit

“Sa pikante e dëshiron?” më pyeti kamarieri në restorantin Tajlandez të preferuar. Gjëndrat e mia të shijes pëshpërisnin: Të zjarrtë. Barku ankohet: Po unë ?!… […]

Ushqimet alergjike janë në masën 10% tek fëmijët

Shkalla e alergji-ve ushqimore tek foshnjat tani është në krye me 10% dhe mund të lajmërojë sipas ekspert-ëve për një “epidemi alergjike”. Kërkuesit nga Spitali […]

Helmimi nga ushqimi

Zakonet e të ngrënit janë duke ndryshuar. Pjesa më e madhe e ushqimeve, janë duke u konsumuar shumë kohë pas përgatitjes. Kjo do të thotë […]

Astma – qumështi dhe nënproduktet e tij

Mitet mbi mukusin Ekziston një pikëpamje e përgjithshme se njerëzit me astmë duhet të shmangin qumështin dhe nënproduktet e tij, pasi thuhet se ato nxitin […]

Mishi i kuq mund të rrisë rrezikun e kancerit të gjirit

Gratë të cilat hanë më shumë mish të kuq e rrisin rrezikun që ato kanë për të pasur kancer-in e gjirit me afërsisht 25%. Këto […]

Udhëheqës vizual: Plotësuesit ushqimorë për tretjen

[ssba_hide]

Udhëheqës vizual: Ushqimet që kanë më shumë mikroorganizma të dobishme

[ssba_hide]

Udhëheqës vizual: Po ju paraqesim 12 ushqimet më të mira dhe më të këqija për Psoriazën

[ssba_hide]  

Përdorimi më i pakët i kripës lidhet me rënien e vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar

Sipas një studimi të kohëve të fundit, një rënie në konsumin e kripës ka të ngjarë që ka luajtur një rol të madh në një […]

Udhëheqës vizual: Përfitimet për zemrën tuaj, peshën dhe energjinë

[ssba_hide]

Ndjeshmëria jo abdominale ndaj Glutenit (intoleranca)

Ndjeshmëria ndaj glutenit përkufizohet si një reduktim i simptomave pas eliminimit nga dieta të produkteve që përmbajnë gluten. Cilat janë simptomat e intolerancës ndaj glutenit? […]

Anoreksia nervoze

Anoreksi nervoze, ndryshe e quajtur thjesht anoreksi, është një çrregullim i të ushqyerit, i cili mund të jetë kërcënues për jetën dhe karakterizohet nga mosushqyerja […]

Astma dhe ushqimi

Ushqimi apo pijet nuk janë shkaktarë të zakonshëm të astmës. Një reagim i pakëndshëm ushqimor, ka më shumë të ngjarë të përfshijë lëkurën ose sistemin […]

BPA-ja e lidhur me sëmundjen e zemrës

Të dhënat e reja në lidhje me përdorimin e shpeshtë të kimikatit plastik bisfenol-A (BPA) dhe sëmundjes së zemrës, janë sjellë nga një studim evropian. […]

Dehidratimi

Dehidratimi është humbje e tepruar e lëngjeve të trupit. Trupi ka nevojë për një sasi të caktuar lëngjesh, për të ruajtur të gjitha sistemet fiziologji-ke […]

Shkenca e teknologjisë së gjeneve

Bioteknologjia ka si objekt të saj përdorimin e sistemit biologjik, pra të gjallesave, për të bërë ose ndryshuar produktet. Ajo është përdorur ndër shekuj në […]

Intoleranca ndaj laktozës

Laktoza është një karbohidrat kompleks (sheqer) që është i pranishëm tek qumështi. Gjatë tretje-s, laktoza është e ndarë në dy sheqerna të thjeshtë, glukozë dhe […]