Zbuloni gjithçka rreth vitaminave, fibrave, antioksidantëve, hekurit dhe ushqyesve të tjerë të nevojshëm për një trup të shëndetshëm.

Mungesa e vitaminës D lidhet me ngushtimin arterial

Dritë e re është hedhur në lidhjen midis vitaminës D dhe sëmundjeve kardiovaskulare (sëmundjet e zemrës dhe atakut) në një studim të pacientëve me nivel […]

Kakao redukton presionin e gjakut

Produktet e pasura me kakao, siç janë çokollata e zezë, kanë treguar se reduktojnë presionin e gjakut, bazuar kjo në shumë studime shkencore. Flavanols janë […]

Udhëheqës vizual: Ushqime që e shtojnë pjellorinë

[ssba_hide]

Vaji i ullirit – Mbrojtës për kockat

Një dietë mesdhetare e pasur në vaj ulliri mund të mbrojë kockat e meshkujve të moshuar. Kërkuesit spanjollë ndoqën 127 komunitete të përbërë nga meshkujt […]

Buka në dietë

Buka luan një rol të rëndësishëm në dietë, sepse nuk është e shtrenjtë, është e ulët në yndyra dhe është e shëndetshme. Buka është një […]

Hekuri dhe trupi juaj

Gjaku dhe metali i ndryshkur janë të dy të kuq në ngjyrë për të njëjtën arsye – tërheqja e fortë ndërmjet hekurit dhe oksigjenit. Këto […]

Folatet e lidhura me notat e mira në shkollë

Marrja e folateve në nivele të larta është e lidhur me performancën akademike tek adoleshentët, pavarësisht nga gjendja socio-ekonomike. Kërkuesit në Suedi kanë marrë mostra […]

Mollët dhe dardhat mund të ndihmojnë në parandalimin e atakeve

Ngrënia e më shumë perimeve dhe frutave (siç janë mollët dhe dardhat) reduktojnë rrezikun e atakut, thanë kërkuesit gjermanë. Konstatimi vjen nga një studim në […]

Antioksidantët

Antioksidantë-t janë substanca natyrale që mund të jenë të dobishme për shëndetin tonë. Ata punojnë duke parandaluar oksidimin e substancave të njohura si radikalet e […]

Djathi në dietë

Shumica e djathit që konsumohet është i bërë nga qumështi i pasterizuar i lopëve, deleve ose dhive. Djathi përgjithësisht përgatitet duke shtuar një lëndë (fara) […]

Idetë e rritjes së kalciumit për dietën tuaj

Më poshtë do të gjeni 12 ide që do t’ju ndihmojë në rritjen e marrjes së kalciumit. Marrja ditore e rekomanduar për kalciumin, për të […]

Udhëheqës vizual: 15 shenja që mund të keni një mungesë hekuri

[ssba_hide]

E vërteta rreth vajit të arrave të kokosit

Vaj i kokosit, sipas raporteve të fundit, është ushqimi që i kuron të gjitha. Pretendimet shprehin me forcë se vaji i kokosit është një ushqim […]

A mund ta parandalojë paralizën e trurit vitamina C?

Hulumtuesit nuk mund ta thonë me siguri të plotë, por gjakderdhjet e trurit ishin më të hasura mes atyre me nivel të ulët të vitaminës […]

Vitaminat

Vitaminat janë substanca kimike, që janë vital-e për një shëndet të mirë. Ato janë të rëndësishme për shumë funksione të trupit, si për rritje dhe […]

Etiketat ushqimore: Një udhëzues për leximin e tyre

Përdorimi i etiketave të informacionit të ushqimit (i quajtur edhe informacion mbi të ushqyerit), është bërë gjerësisht i njohur në ditët e sotme. Ato mund […]

Vitamina D ndihmon në ndalimin e pre-diabetit

Lidhje të forta ndërmjet status-it të vitaminës D dhe sekrecioneve të insulinë-s janë shfaqur në studimet e fundit, por tani një studim i madh amerikan […]

Arrat në një dietë të shëndetshme

Arrat, bajamet, stikat, arrat braziliane, arra e kokosit, gështenjat dhe lajthitë, janë burime shumë të mira të një sërë ushqyesish dhe janë shumë të vlefshme, […]

Fibrat dietike mbrojnë kundër kancerit të zorrëve

Kërkimet e reja shtojnë prova në rritje se dietat e pasura me fibra, kanë efekte mbrojtëse kundër zhvillimit të kancer-it të zorrëve, thotë një ekspert. Një studim […]

Acidet yndyrore në dietë

Yndyrat janë të përbëra nga shumë lloje të ndryshme acidesh yndyrore. Dy llojet e këtyre acideve yndyrore, të cilat janë thelbësore në dietën tonë, janë […]

Dieta e pasur me domate redukton rrezikun e atakut

Rritja e konsumit të domates, mund të reduktojë rrezikun e atakut, sugjeroi një studim finlandez. Kërkuesit matën nivelet e likopenit, një antioksidant që gjendet tek […]

Rreziku i diabetit reduktohet nga konsumimi i kafesë së pasdites

Më shumë dëshmi janë shfaqur për të mbështetur përfitimet e shëndetit nga konsumimi i kafes. Një studim francez i 69,532 grave, ka zbuluar se ato […]

Grupi i vitaminave B mund të përmirësojë memorien

Një studim Australian ka zbuluar se një dietë e pasur me grupin e vitaminave B mund të përmirësojë memorien dhe aftësinë verbal-e. CSIRO ka vlerësuar […]

Fibrat dietike

Fibrat dietike janë elemente te produkteve bimore. Janë kryesisht të përbëra nga llojet e karbohidrateve që trupi nuk mund të tresë ose të absorbojë dhe […]

Helmimi nga vitamina A nëpërmjet ngrënies së mëlçive të peshkut

Ngrënia e mëlçisë së peshqve mishngrënës mund të çojë në helmim nga vitamina A, thanë mjekët pas një përshkrimi të 3 rasteve të fëmijëve me […]

Osteoporoza: Ulja e rrezikut

Janë të shumtë njerëzit që vuajnë nga osteoporoza – një gjendje që rezulton në dobësimin e kockave që shkaktojnë më vonë frakturë. Mjekët thonë që […]

Marrja e hekurit për vegjetarianët

Anemi-a e shkaktuar nga mungesa e hekurit mund të jetë nje problem ushqyerje për vegjetarianët, kryesisht gratë. Funksioni kryesor i hekurit është të transportojë oksigjenin […]

Afshet lirohen nga soja

Konsumi i ushqimeve të pasura me sojë mund të lirojë afshet tek gratë që ndodhen në fazën e menopauzë-s, thanë kërkuesit. Në një ristudim, kërkuesit […]

Suplementet e vajit të peshkut: Shmangini përpara kirurgjisë

Njerëzit që konsumojnë vajin e peshkut mund të jenë nën një rrezik në rritje gjakderdhje dhe duhet të këshillohen për të ndaluar suplementet në rastet […]

Ekzema: Peshku redukton rrezikun e ekzemave tek fëmijët

Një studim sugjeron se marrja e vajit të peshkut në vitin e parë të jetës mund të luajë një rol në reduktimin e rrezikut për […]

Përbërja likopene e domateve ul kolesterolin dhe presionin e gjakut

Një meta analizë ka treguar se konsumimi i lartë i likopenës, një substancë e gjetur tek domatja dhe perimet apo frutat e tjera të kuqe, […]

Arrat mund të zvogëlojnë nivelin e kolesterolit

Ngrënia e arrave mund të reduktojë nivelin e kolesterol-it dhe mund të ofrojë një strategji të lirë dhe efektive për reduktimin e rrezikut të sëmundjeve […]

Suplementet e kalciumit rrisin rrezikun e atakut të zemrës

Suplementet e kalcium-it mund të rrisin rrezikun e atakut të zemrës, në bazë të një studimi. Kërkuesit evropianë zbuluan një rritje rreziku për atakun e […]

Suplementet ushqimore për një jetesë të shëndetshme

Kontakti me shumë farmaci të specializuara në njohuritë e të ushqyerit dhe në suplementet ushqimore, si dhe një komunikim me farmacistin tuaj, që gjithashtu di […]

Vitamina E rrit rrezikun e kancerit të prostatës

Suplementet e vitaminës E në mënyrë të konsiderueshme rrisin rrezikun e kancer-it të prostatës (prostata) ndërmjet meshkujve të shëndetshëm. Një mbikqyrje e afërsisht 30,000 meshkujve […]

Suplementet e seleniumit nuk parandalojnë kancerin

Dëshmitë nga një milion njerëz që marrin pjesë në studimet e suplementeve të seleniumit kanë treguar se ajo nuk parandalon kancer-in. Pesëdhjetë e pesë studime […]

Antioksidantët: Shqetësime rreth karotenoideve të kancerit të gjirit

Suplementet antioksidantë të cilat përmbajnë karotenoide kanë qenë të lidhura me një rritje të rrezikut të vdekjes nga kanceri i gjirit në gratë që janë […]

Antioksidantët përdoren zakonisht në kancerin e gjirit pavarësisht rreziqeve

Suplementet antioksidante janë përdorur gjerësisht ndërmjet grave me kancerin e gjirit, pavarësisht nga shqetësimet që suplementet mund të kenë tek trajtimet. Studimi i parë për […]

Ashpërsia e astmës tek fëmijët lidhet me nivelin e ulët të vitaminës D

Zbulimi dhe trajtimi i nivelit të ulët të vitaminës D mund të jetë me dobi për fëmijët me astmë të ashpër që nuk u përgjigjen […]

Intoleranca ndaj laktozës: Dieta ditore e panevojshme

Njerëzit e shqetësuar rreth intolereancës së laktozës i drejtohen rrezikut të shëndetit për kockat e dobëta nëse në mënyrë të panevojshme shmangin të gjitha ushqimet […]