Kam dridhje duarsh pas kafes, me bien fuqite, tension i ulet, me shtrengon zemra. Cfare me sugjeroni?

kan pasur probleme me marjuanen crregulline te ndryshme te zemres dhe psikologjikisht kam 2 vjet qe kur u semura qe kam hequr dor dhe mezi kam mar veten rrall her kur pi kafe me fillojn te dridhurat e duarve si tension i ulet apo marje mendesh zemra dikur me shterngon kam pas crregullime me rrahjet e zemres rrall her kur jam shtrir i kam rrahjet e forta shqetsime i kalova me etanol sfdb buscol dhe nje ilac tjr ngjyr jeshile per gjumin ma hoqi kafen atehere jm 19 vjec cfar me sygjeroni ju lutem.

  1. author

    Dr. Violeta Dajçi përgjigjet:

    Duhet te nderprisni pa asnje hezitim kafen. E shumta mund te provoni te pini makiato. Kjo qe ju ka ndodhur juve, ju ndodh shume personave dhe quhet tremor (dridhje e duarve). Kete shqetesim e jep kafeina.

  • Identifikohuni për tju përgjigjur pyetjes.