Jam 17 vjec. Kembet me rrijne gjithmone te ftofta. Cfare mund te me rekomandoni?

Kembet me rrijne gjithmon te ftofte si me qorape po ashtu dhe te veshura ne kepuce
kam provuar dhe kepuce ne forme cizmesh per mbajtjen ngroht te kembeve por e kote,
ato prap djersisin dhe japin nje freski qe qojn ne ftohje te kembeve po ashtu dhe ne ftohje te te gjith trupit, me rekomandoni dicka per kete zgjidhje, flm !

  1. author

    Dr. Violeta Dajçi përgjigjet:

    Problemi juaj eshte me sa kuptohet nga ato qe shkruani, nje problem me enet e gjakut. Mosfunksionimi i mire i tyre, jep kete problem dhe ju keni te ftohte. Ju rekomandoj te ecni shume ne kembe dhe te vraponi ose te merreni me nje sport tjeter. Gjithashtu ju ben mire te merrni vit C, 500mg ne dite. (vit c rrit permeabilitetin e eneve te gjakut).

  • Identifikohuni për tju përgjigjur pyetjes.