Jam 23 vjecare. Kam probleme me frymemarrjen, dhimbje ne gjoks, mpirje ne anen e majte, dridhje te duarve e marramendje, tension te ulet. Cfare kontrollesh duhet te bej?

Jam 21 vjecare dhe koheve te fundit po kam probleme me frymemarrjen e sidomos naten,nuk mund te flej,nuk mund te mbushem fryme,me del gjumi naten sepse mbes pa fryme,ka 3 dite qe i kam keto simptoma ne fillim kisha dhimbje te madhe ne gjoks ,nje therrje te vazhdueshme mpirhje e dores se majte dhe kraharorit te majte ndersa tani kam probleme me frymemarrje nje dhimbje ne gjoks e cila me derperton ne mes te shpines,sforcohem dhe mbushem fryme posa bej ndonje aktivitet qofte me i thjeshti,me pengon kur pastrohem uji me duket sikur ma ze frymen ,kam dridhje te duarve si dhe marramendje ,zakonisht kam nje tension te ulet ,para 3 viteve kisha keto lloj simptomash keshtu qe i pata bere ekg e zemres ,ingjizimin e zemres dhe ekg e gjirit qe te gjitha me kan dal ne rregull,me paten thene qe kam qrregullime muskujsh asgje me shume,dhe me ka kaluar vetvetiu,tash qe me jane shfaqur prape ,a mund te jete ndonje ftohje apo diqka me shume? Cfare me sygjeroni te bej? Cfare kontrollesh ti bej ? Ju faleminderit.

  • Identifikohuni për tju përgjigjur pyetjes.