Ka rreth 1 vit qe kur leviz syte me mjegullohen. Cfare mund te jete?

kam me shum se 1 vit qe sa her i leviz syt majtas djathtas me dalin para syve si tym cigaresh qe levizin ne menyre te crregullt ,,, nga syt jam shum mir shof shum qart nga larg dhe afer ?

  1. author

    Dr. Besa Voka përgjigjet:

    Ajo qe ju po referoni me shume gjasa nuk eshte problematike, ne I quajme turbullira vitreale, vitreous floaters. Vihen re me shume ne hapesire te bardha ne qiell te kthjellet dhe kur ju jeni te vemendshem per ti pare. Ne disa raste mund te jene shenje e patologjive te tjera, me e sakte do ishte te konsultoheshit me nje oftalmolog per ti perjashtuar ato.

  • Identifikohuni për tju përgjigjur pyetjes.