Kam 7-8 muaj qe kam gjak ne jashtqitje dhe dhimbje ne zoren e trashe. Si mund te trajtohet?

pershendjetje kam rreth 7-8 muaj me kte problem ,, kam gjak ne jashqitje ,, me shendet jam shum mir skam asnje problem , thjesht kur dal jasht kam dhimbje ne pjesen e fundit dhe gjak ,, me vjen turp te vizitoem apo te tregoj ne shtepi per kte gje ,,

  1. author

    Dr. Edlira Elezaj përgjigjet:

    Pershendetje! Ju duhet te konsultoheni me nje mjek gastrohepatolog i cili do tju rekomandonte nje sigmoidoskopi ose kolonoskopi totale per te gjetur shkakun e dhimbjes dhe hemoragjise per te perjashtuar nje situate serioze.

  • Identifikohuni për tju përgjigjur pyetjes.