Kam vajzen 20 muajshe dhe ka nje jave (qe kur ka shkuar ne cerdhe) qe i ka filluar kolla dhe hundet. Cfare mund te bej ju lutem?

Kam vajzen 20 muajshe dhe ka lindur 2,5 kg dhe tani peshon 9,2 kg. E cova ne cerdhe dhe per nje jave i filluan kolla dhe hundet. E vizitova dhe doktoresha me dha mucocis dhe sosefen per 10 dite. Vajza nuk pati permisim, madje u be me keq. E cova diku tjeter dhe me tha ti beja nje analize gjaku dhe urine, nderkohe me dha keto ilace, susamed dhe irovit. Mbas 2 ditesh, vajzes i pushan hundet dhe ka me pak kolle, dmth eshte me mire.

Pergjigjet e analizes se gjakut jane: WBC- 13.0; LYM-4.6; MON-1.1; RBC-3.9; HGB-9.6; HCT-29.1; MCV-74.4; MCH-24.6; PLT-506. Cfare mund te bej ju lutem? Flm paraprakisht!

  1. author

    Dr. Tatjana Milo përgjigjet:

    ju keshilloj nje konsulte me analizat e bera te prof.xhina kule pediatre ne spitalin e pediatrise apo te spitali hygeia pas ores 14, kontakto me tel 042380640, duhet konsult e vizita e specialistit pasi mosha eshte e vogel e delikate sidomos me femijet e kopshteve,

  • Identifikohuni për tju përgjigjur pyetjes.